Moja Manta B

User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Moja Manta B

Post by opelsime » 15 Jun 2012, 06:31

Moje ime je Simon ampak za vse sem Sime. Zadnjih nekaj le sem vse moči ter finance usmeril v stanovanje. Sedaj je ta projekt končan in lahko zopet malo bolj normalno zadiham. Kar nekaj časa sem si ogledoval raznorazne oldije na avto.net , ampak ko sem zagledal to manto sem se odločil, da je sedaj to tisto kar hočem. Bratec je ob prvem pogledu nanjo rekel ¨si le kupil kar si dolgo sanjal¨ in prav ima, spomin se cca. 20 let nazaj, ko sem občudoval eno črno, ki jo je imel someščan… Vendar kot povečini vsi veste imajo vsake sanje tudi svojo ceno. Avto ima polno pomanjkljivosti jaz pa še več načrtov. Največja rak rana je gnili glavni nosilci in to je prva večja naslednja stvar, ki jo potrebno odpraviti. Nabavil sem nadomestne mostove ter diferencial, ki jih bo potrebno obnoviti,raznorazne drobižke (volan, platišča števec z obratomirjem) preobleči sedeže ter ostale tapete v vozilu. Prosil vas bom še za raznorazne nasvete od vzmeti, amortizerjev, kakšno barvno kombinacijo avtomobila… Eden večjih problemov bo verjetno dobiti 5p menjalnik ter priprava motorja.
DSC_0002.JPG
DSC_0003.JPG
Po nekaj deževnih dneh sem opazil, da so se mi sprednji žarometi spremenili v akvarij za ribice. Ob razdiranju sem opazil, da je v notranjost zlomljen tudi nosilec namenjen nastavljanju žarometov. Ali veste ga je mogoče kje se kupiti ali je bolje da grem v izdelavo kalupa ter ga sam popravim.
DSC_0019.JPG
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Moja Manta b

Post by TomLooway » 15 Jun 2012, 08:20

Zdravo,

čestitke ob nakupu - naj ti prinese mnogo lepih km.

tisti nosilček najboljše da najdeš nekje original (odpad, ali kaka manta po kosih.)
če ne imam jaz od kadetta eno luč - če je isti nosilec se lahko zmenimo za biznis :)

LP
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Moja Manta b

Post by DS71 » 16 Jun 2012, 09:04

lepo da si predstavil zadevo .. naj ti bo v veselje

A imaš v planu komplet obnovo? Nekaj delov ima Dare,ampak po njegovih besedah sklepam da si ga že kontaktiral .. pa kar prilepi še kakšno slikco

A una "sport" nalepka je že bila na spojlerju al si jo ti dal 8-)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Moja Manta b

Post by kadett69 » 17 Jun 2012, 07:26

DS71 wrote: A una "sport" nalepka je že bila na spojlerju al si jo ti dal 8-)
Tudi mene zanima, če je ta nalepka original. Je to ta napis, o katerem smo debatirali za manto 400?

@opelsime, bi lahko poslikal ta "sport" napis, da bi se ga lahko prerisalo za izdelavo nalepk?
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Moja Manta b

Post by opelsime » 17 Jun 2012, 10:01

Nalepka je že bila gor ko sem vozilo kupil. Glede slike nalepke samo povej velikost ter format pa dobiš. Avto se bo kompletno restavriral saj stanje vozila ni tako lepo kot zgleda na prvi pogled. Bolj je problem kje saj je moja garaža malo premajhna za tak podvig. Sicer je nekaj časa gledam za kakšno ustrezno parcelo samo take stvari se znajo zavleči.
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Moja Manta b

Post by kadett69 » 27 Jun 2012, 21:02

opelsime wrote: Glede slike nalepke samo povej velikost ter format pa dobiš.
Komaj zdaj sem opazil odgovor... V vektorskem formatu verjetno nimaš napisa, ali pač? Za "prerisat" je čisto dovolj, da je slika razločna(da ni slikano pod kotom). Ko sem risal napis 400, sem komaj dobil eno malo slikico za osnovo, pa mislim, da je uspelo 95%, da se ne opazi razlike med originalom in prerisanim.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Moja Manta b

Post by DS71 » 04 Jul 2012, 20:01

ej majster..si že kaj pofotkal .. :D
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Moja Manta B

Post by opelsime » 05 Jul 2012, 06:23

Sem pofotkal ter tudi ze dal naprej enemu frendu, ki se ukvarja z graviranjem ter podobnim. Rečeno mi je boste preko photoshopa ter corel drawa dobili slike v vektorski grafiki.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Moja Manta B

Post by DS71 » 05 Jul 2012, 07:21

aja..ti boš to kr do konca speljal ...svaka čast ..imaš pivo od mene v dobrem :)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Moja Manta B

Post by kadett69 » 05 Jul 2012, 10:30

DS71 wrote:aja..ti boš to kr do konca speljal ...svaka čast ..imaš pivo od mene v dobrem :)
Jaz pa bom ostal žejen...

Glavno je, da se je našel ta dolgo iskani napis in da se bo vedelo, kje se ga da dobiti.
Post Reply