Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post Reply
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by DS71 » 18 Apr 2012, 10:42

ohoho ..super .. kako kažejo roke..feltne gor direkt brez distanc?
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by Opelpower » 18 Apr 2012, 13:08

Hja...brez distanc bo reč stala ultra široko :D ... upam da ne preveč, mogoče bo spodaj kolo kake 5mm ven, sicer pa imam sedaj 3° negativa, tako da bo lepo 'spodaj' zložen :lol:

Danes sem dobil še daljše zavorne cevke in podajške volanskih končnikov .... mogoče ga bom probal malo vžgat na cev in flašo. Infuzija press :)
Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by DS71 » 18 Apr 2012, 16:21

"...a bo jutri upalil .." :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by L4UK0 » 18 Apr 2012, 21:35

Nič ni bilo :(
Image
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by Opelpower » 18 Apr 2012, 22:52

Ma dej. ura je bla noč, nisem našel cevi za na ror, da bi iz garaže ven napeljal ... ma jutri podrem zimsko steno....infuzijo sem pa danes naredi, tako da jutr dobi direkt iz flaše v žilo :D

Se je pa zalomilo pri zgornjih rokah. Ker sem predeloval ušesa za amortizerje ( pomaknil nižje) sem opazi, da bi se zadeva zadela v roko, zato sem konije ki imajo eksceneter vpetje obrnil okol ... no je bila pa spet težava pri gumi... ki se je v popolnoma iztegnjeni in skrčeni legi rahlo dotaknila amortizerja ..... torej je spet sledila predelava ...upam, da bo četrta opcija končno OK :evil:
Image
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by Opelpower » 19 Apr 2012, 17:37

Brez heca.. zadeva je vžgala v prvo :shock:

Prvo sem fino prezračil fergije, še enkrat nastavil predvžig ( ročno glede na pozicije batov) .... obrnil ključ .. in .. brum brum :lol:

Kar ne morem verjet, malenkost se moram še poigrat z predvžigom in minimumom ... potem pa via majstru, da tole nastav :)

Video drugega vžiga ... sicer še vedno razštelan minimum, predvžig pa nastavljen na posluh :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xZACubGc ... e=youtu.be
Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by L4UK0 » 19 Apr 2012, 20:34

Super!!! Jaz se kar malo bojim da bo kaj podobnega še mene zamikal 8-)
Image
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by Opelpower » 20 Apr 2012, 00:03

Dej to morš :)
Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by L4UK0 » 04 May 2012, 10:18

Kakšna slika trofeje? :lol:
Image
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C Coupe Gr.4 Rally Replica

Post by Opelpower » 04 May 2012, 13:19

Mnja....nekateri že vedo, pa naj še ostali.

V nedeljo mi je na poti na Vransko v zadnji ravnini pred Trojanam ( preden se gre v klanec) odtrgalo kardan. Hitrost nekje 180, in brez da bi kar koli začelo šklepetat, hrumet ...je naredilo trraaaa trraaaa bum kabum tresk ...... no in ko je izpljunilo večji kos, ki je opletal ... je samo še polahko tolklo po tunelu, ko pa sem hotel ustavit, se ni dalo .. ker je prebilo cevi od bremz..še dobro da ročna dela :lol:

No, sedaj že kako vem kaj se je zgodilo. Zgleda, da je zaribal aksialni pomik na kardanu, nakar je pri vožnji kardan ves čas nabijalo in vleko v menjalnik, in zaradi tega je očitno lepo počasi odvijačilo matice ( kovinske - stisjene samovarovalne) ... in pri večji hitrosti vseskupaj razgnalo

Še dobro, da mi je odtrgalo potem zadnji del kardana, ker drugače bi šlo v maline .. že tko je bilo 3m črt :?

Nastala škoda: Dobro nabuškan tunel, razbita ušesa na trokraki flanžni iz menjalnika, odtrgana menjalna ročica, zlomljen in pomečkan izpuh, pretrgane cevi za gorivo in zavore, uničen nosilec menjalnika, odtrgan lovilec kardana oz. ojačitev ....

Upam da je menjalnik preživel .... in prav tako tudi zadnja aksa :?

Tako da..trenutno ga en čas nočem videt :lol: .... naj se malo zamisli kaj je naredil :lol:

Kosi ki so opletali in frčali okoli

Image

Image

Image

no zdej pa ma .. mu čurčl dol visi :lol:

Image
Image
Post Reply