BMW e30 coupe

bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 07 Jan 2022, 21:14

The Boris wrote: 07 Jan 2022, 19:38 Če še nimaš kot oldija, sedaj to homologiraj, pa potem delaj certefikat. :thumbup:
Lep avtek bo/je :clap:
Vzmetenje lahko homologiram ker imam Tüv, platišča so pa deljenje dimezije z 215/40-16 gumami, papirjev pa nimam.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by L4UK0 » 07 Jan 2022, 23:07

Pazi, TUV ti nic ne pomaga, ce ga mislis homologirat kot starodobnika. Takrat se namrec zakljuci s predelavami.
Ce pa vzmetenje prej homologiras ti pa znajo tezit, ker more kao minit 30 let od zadnne predelave, da ga lahko homologiras kot starodobnika.
Image
bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 07 Jan 2022, 23:52

L4UK0 wrote: 07 Jan 2022, 23:07 Pazi, TUV ti nic ne pomaga, ce ga mislis homologirat kot starodobnika. Takrat se namrec zakljuci s predelavami.
Ce pa vzmetenje prej homologiras ti pa znajo tezit, ker more kao minit 30 let od zadnne predelave, da ga lahko homologiras kot starodobnika.
No hvala, nisem se nikoli veliko poglobil v te certifikate, sedaj sploh ne vem ali se mi splača ga dati delat. Kako imate kaj vi pri svojih oldijih rešeno, v mislih imam predelane oldije, se poslužujete certifikatov?
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by The Boris » 08 Jan 2022, 00:08

Predelave morajo kao biti skladne z obdobjem, ne vem če mora minit 30 let od zadnje predelave.
Težave so se pojavile, ko se je oldtimer vpisal v prometno in se ne da kao dodatno homologirati zadev, ker jim sistem tega nekako ne dovoli. Jaz bi naredil kot sem ti rekel, homologiraj sedaj vse, tudi platišča zrihtaj, sej to ni neka umetnost, ajde shifter je mal kritičn :D
Potem pa greš rihtat certefikat, sem 95% da ti bo uspelo :thumbup:
May the Force be with you.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by L4UK0 » 08 Jan 2022, 17:08

bigbore wrote: 07 Jan 2022, 23:52 Kako imate kaj vi pri svojih oldijih rešeno, v mislih imam predelane oldije, se poslužujete certifikatov?
Lih iz tega razloga nimam gewind. Rešiš rajši vse čimbolj OEM look-ish. :P
Image
bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 08 Jan 2022, 18:21

L4UK0 wrote: 08 Jan 2022, 17:08
bigbore wrote: 07 Jan 2022, 23:52 Kako imate kaj vi pri svojih oldijih rešeno, v mislih imam predelane oldije, se poslužujete certifikatov?
Lih iz tega razloga nimam gewind. Rešiš rajši vse čimbolj OEM look-ish. :P
Razumem in se strinjam s teboj, reskiraš kak % izgleda za boljšo kvaliteto vožnje oz. spet je to stvar posameznika kaj želi od izgleda. Načeloma sem imel namen sedaj krajši čas imeti Tatechnix gewinde v kombinaciji z 45mm vzmetnimi nogami, ko bi pa delal upgrade podvozja pa bi šel na 51mm noge in BC gewinde ali pa nek tak rang.

Danes sem se lotil prednjega konca, demontiral sem komplet masko in luči, krom detailno spoliral, spoliral sem tudi luči in vso pločevino za masko. Masko sem detailno opral in zaščitil.
Rad kompliciram in čistim tudi stvari katere niso vidne :lol: :lol:
98275AA6-FAD7-4F87-BDB2-D7FC6300EEC4.jpeg
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: BMW e30 coupe

Post by eugene » 09 Jan 2022, 11:29

Jaz osebno nebi delal certifikata. Če imaš kaj bonifikacije pri zavarovanju nevem če boš prišparal 200e na leto vse skupaj. Homogiraj vse kar se vidi. Mašino po moje ni treba če ostaneš na m10.
Let's go Brandon!
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: BMW e30 coupe

Post by papi » 09 Jan 2022, 17:16

Malo smo offtopic s to debato zdej.. Upam da nam bigbore oprosti :D

Vbistvu ful zadev, ki smo si jih vedno govorili med sabo ne velja :D
Bom dal kr dejstva na mizo ;)

A veste ki smo vedno govorili, da enkrat ko imaš starodobnika homologiranega je konec...
Se ne da več zbrisat ven... in ne moreš nič homologirat, dvakrat narobe!!!!

Sam sem to poletje čisto uradno izbrisal status starodobnika s homologacije ;)
Na mojem Opel Kadett C sem homologiral platišča, in mi je možakar od LPP reku, da bo šlo skozi samo,
da morem dobit od ene zveze papir
In potem mi je en gospod z enega resnega kluba, ki spada pod SVS izdal papir,
da se status briše zaradi neustreznih dimenzij pnevmatik :O
TOP!!! Se da izbrisat! jst sm biu v sedmih nebesih... samo da imam nekako homologirano O:)

Druga zadeva, na mojem T3 imam isto homologiran status starodobnika, torej starodobnik v prometni...
In sem brez težav homologiral kljuko, vendar so mi rekli, da morem namontirat fiksno da bo period correct!

Zaključki :
-Starodobnik s prometne se da izbrisat!
-Časovno skladne zadeve se da homologirat tudi s starodobnikom v prometni!

Zgornje dve trditve so čisto legalne, brez nobenih vez in mučk, lahko vas usmerim če bo kdo potreboval ;)
Verjamem, da bo kdo zelo vesel teh informacij, jaz sem moral pridet sam do teh ugotovitev.... :D

Kot je rekel Eugene, za neka vozila ki imajo sorazmerno majhno kubikažo in neke normalne konje...
Se ne splača več delat nobenih certifikatov... če ima kdo v družini 50% bonifikacije narediž družinsko pri AS zavarovalnici...
Torej če ima en v družini 50% bonifikacije lahko vsi v družini to ugodnost koristijo, tudi na več vozilih....
Sam imam dva vozila na 50% preko očeta ;) Njemu se nič ne spremeni zaradi tega 8-) ;)
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by The Boris » 09 Jan 2022, 19:32

Evo info iz prve roke so najboljše!
Hvala papi ;)

Sedaj pa šopaj fotke :D
May the Force be with you.
bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 09 Jan 2022, 19:38

Eugene in Papi to je to,
hvala tebi Papi za malo bolj obsežno razlago skupaj s primeri iz prakse, to rabimo.
Tudi sam bi rad imel vsaj te večje vizualne stvari homologirane. Certifikat sam po sebi mi ne pomeni nič, mi je čisto vseeno če ga imam, želel sem mogoče prihraniti kak euro pri registracijo to je pa to, po drugi strani je pa v prometni samo 1.6 in že registracija sama po sebi ni tako hud strošek.
Bo zgleda bolje, da ni certifikata sploh, če v prihodnosti spreminjam stvari in avto ne bo več period correct glede na letnik/obdobje.

Malo off teme ne škodi, sploh če razjasnemo kakšno tako zadevo. :thumbup: :D
Post Reply