Opel Kadett C1 '75 - exGajser

Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Kadett C1 '75 - exGajser

Post by Anzee » 21 Feb 2019, 17:39

pingo94 wrote: Zdaj še samo iščem nekoga ko rabi kaj iz strani altopelhilfe, da se postnina malo razdeli.
Zame tole za zdaj: https://www.altopelhilfe.de/product_inf ... repro.html
User avatar
pingo94
Posts: 9
Joined: 20 Feb 2014, 19:03
Avtomobil: Opel Kadett C 1.0 '75
Location: Maribor

Re: Opel Kadett C1 '75 - exGajser

Post by pingo94 » 07 May 2019, 17:25

Evo po dolgem času en update.
Po zimi, se pravi konec februarja, sem naredil servis in menjal še nekaj drobnarij okrog motorja (preventiva):
Image

Sledil je pregled podvozja kjer sem ugotovil da je zanič nosilec menjalnika in semering na izhodu iz menjalnika. Tako sem menjal oboje in seveda olje menjalnika.
Image

Ščistil sem tudi dovod zraka v kabino, not je bilo celo gnezdo. :lol:
Image

Sledil je hladilni sistem. Hladilnik se je po spodnjem delu že slinil in je med delovanjem motorja iz njega po malem kapljalo, tako da sem se odločil, da ga zamenjam. Zraven sem pa menjal tudi cevi, termostat, tekočino, senzor temperature... stara je ostala samo vodna črpalka. Pa seveda celi sistem sem prepral, ker je not že nekaj živelo. :shock: :? :D
Image
Image

V teh mesecih sem tudi končno porihtal felne, da so speskane, prašno prebarvane in spolirane, tako kot se šika. 8-)
Na avto pa jih bom zmontiral v prihodnjih dneh.
Med poliranjem:
Image
Po poliranju:
Image
Image

Doma sem imel dva ovalna zvočnika, ki sta ležala v garaži pa sem tuhtal kam bi ju vgradil in se na koncu odločil narediti ohišja. Glede na to da sem strojnik in z lesom ne delam, so kar v redu.
Image
Image
Na koncu sem ju še pihnil v črno in sedaj že lepo pojeta na zadnji polici v kadettu. :D ;)

In za na konec še par slik iz izleta za prvomajske. V bistvu smo se s punco in kolegoma odločili, da gremo na Spring break v Kanegro in padla je ideja, kaj če gremo s Kadettom... po par pivih je bilo vse dogovorjeno. 2. maja smo nabasali kuferam do vrha in se po stari cesti iz Ptuja podali proti Kanegri. Vožnja je bila odlična, brez kakršnih koli težav, tudi kakšni večji klanci niso bili problem. Po 6 urah in 290 km smo prispeli. Zelo sem bil presenečen nad porabo, saj je spil en tank tja in nazaj, tako da je še nekaj ostalo.

Image
Image
Image
Some need therapy, I have my classic car! 8-)

Image
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Kadett C1 '75 - exGajser

Post by l3v4rt » 08 May 2019, 22:17

Glede na slike ste večino prtljage spili do dol in je nazaj manj pil? :lol:
User avatar
pingo94
Posts: 9
Joined: 20 Feb 2014, 19:03
Avtomobil: Opel Kadett C 1.0 '75
Location: Maribor

Re: Opel Kadett C1 '75 - exGajser

Post by pingo94 » 09 May 2019, 09:15

l3v4rt wrote:Glede na slike ste večino prtljage spili do dol in je nazaj manj pil? :lol:
Zaj če je za to nazaj manj pil ne bi dal roke v ogenj, s prvim delom se pa strinjam. :D :clap:
Some need therapy, I have my classic car! 8-)

Image
User avatar
pingo94
Posts: 9
Joined: 20 Feb 2014, 19:03
Avtomobil: Opel Kadett C 1.0 '75
Location: Maribor

Re: Opel Kadett C1 '75 - exGajser

Post by pingo94 » 27 Jun 2019, 19:53

Tako, končno sem se spravil in nabavil nove gume (185/60-13), in vse skupaj zmontiral. 8-) :clap:
Naslednji projekt je avto spustit, ker tak to ne more bit. :D ;)

Image

Image

Image

... pa še primerjava z originalnimi 12", ki so bile na avtu...
Image
Some need therapy, I have my classic car! 8-)

Image
Post Reply