Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by nalim » 15 Jul 2018, 19:25

Jaz bi tečaj pogrel z induktivnim grelcem (imajo ga bolje založeni mehaniki in AMZS baze) in potem izbil zatič.
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by opelsime » 15 Jul 2018, 19:43

nalim wrote:Jaz bi tečaj pogrel z induktivnim grelcem (imajo ga bolje založeni mehaniki in AMZS baze) in potem izbil zatič.
Ni tezava v temu, da vzmetni zatic ne bi sel ven. Motilo me je, da bi/so naredili tako, da rabis XY zato, da snames ena k... vrata. Izkljucno iz tega razloga me je zanimalo kako je na temu oziroma ali samo jaz nimam neke pametne resitve? Prejsnji lastnik vrat je kot kaze pante raje porezal kot delal diplomo iz tega.
Last edited by opelsime on 15 Jul 2018, 20:12, edited 1 time in total.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by DS71 » 15 Jul 2018, 19:48

ni tukaj tolko problem v tem (čeprav zna tudi zapikat). Sornik je tukaj kot nekakšni vzmetni zatič in nimaš mesa za tolčt po njem. Pa še drugi problem je da ti vrata zakrivajo tečaj in je težko pridet do tam ter oblika sornika ki pusti samo na eno stran.
Image
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by Anzee » 15 Jul 2018, 20:13

To je ena verjetno najbolj neumnih stvari na starih oplih. Druzga kot tolčt in potem pazljivo nove notr ubistvu ni za predlagat.
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by opelsime » 15 Jul 2018, 21:24

Drugace se mi pa kaze luc na koncu predora(upam, da ni vlak). Ostale so mi se zadnje obrobe, notranje blatnike sem ze povaril. Sedaj dam pobarvat se "nova vrata" in lahko sestavim sprednji konec v vmesnem obdobju bom povaril se zadnje obrobe(upam, da casovno uspem ze ve tem tednu) nato pa upam, da cimprej k licarju na zunanjo obdelavo. Po njegovih besedah en petek vzamem dopust, vzameva ven stekla, pobrusiva in dava v spric kit, sobota brusenje, nedelja barvanje. Simpl ko pimpl. Upajmo, da bo res tako je pa dejstvo, da to ne bo nek olala izdelek. Na to pa nizanje ali je kaj novega na tem podrocju(kvaliteta/cena), ko bo enkrat prizemljen se bo videlo koliko se bo sirilo paltisca. Cez zimo pa se obnova dna vozila ter ce bo kaj uspeha pa tudi bolj atletsko usmerjen 1.2 motor.... Dela ne bo se zmankalo! Vsaj ne kmalu.
Se mi je pa zgodila pri narocanju zanimiva zadeva. Na Silux niso imeli zadnjih obrob(po ceni 50.96E) kljub temu, da na njihovi internetni strani pise, da so na zalogi. Na enemu izmed delov, ki sem ga enkrat od Silux dobil je bila nalepka od Adel zato sem vprasal se njih in glej ga zlomka enka obroba istega proizvajalca je brez popustov dobrih 16Eur dobil sem jo pa iz Belgije v treh dneh. V kolikor taka reklama ni dovoljena Admin brisi :) .
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by opelsime » 20 Jul 2018, 13:07

No po nekaj dneh lezanja v postelji zaradi prehlada sem ze v tej fazi, da ravno lezati cel dan pa ne morem vec. Zato sem se danes na kavcu lotil sestavljanja luci sprednjih luci. V zacetku so bile take.
luc.jpg
luc plocevina.jpg
Plocevine sem dal prasno pobarvat, parabule sem iz treh kompletov izbral najboljsi dve in sta res kot novi. Stekla ocistil tesnila "izdelal". Ne vem ali je zgolj naklucje ampak pri vseh luceh, ki so imele notri H4 zarnice je bila parabula zanic pri R4 pa v bistveno boljsem stanju. Za test sem si narocil led zarnice z pribljizno isto barvo svetlobe pa bomo videli kako bo izpadlo.
plocevina obnovljena.jpg
parabula.jpg
luc obnovljena.jpg
Toliko, da ne bo ravno tako zatisje na forumu. :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by Anzee » 20 Jul 2018, 13:15

Dobr zgledajo luci! Se bols k bodo vgrajene :D
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by opelsime » 03 Aug 2018, 21:44

No po skoraj treh tednih se je moj prehlad kot kaze le poslovil in bom zopet pricel z delom na Kadettu. Ze pred leti sem po naklucju prisel do kadett "gte" volana in hrcek kot sem sem ga pospravil. Je pa tezava, volan nima gumba za hupo. Ali je mogoce kombinirati d gumbom katerega drugega opla???
Opel-Kadett-C-GT-E-560x373-7c6a8cf575a3e691.jpg
Lep pozdrav
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by Anzee » 05 Aug 2018, 01:38

Lahko kombiniras z originalnim gumbom dvokrakega volana. Ne bo tako lepo kot originalni trokraki, ker se vidi bere/vijake, lahko pa narediš še eno puso ali nekaj podobnega, da zakrijes to. Bom probal kakšno fotko izbrskat ko sem imel tako.
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by opelsime » 07 Aug 2018, 20:38

Okoli vrat imam tudi naceta tesnila in glede na to, da niso lepljena ozirama so enaka po celem osegu vrat sem gledal tesnilo v gumitehni, ki zgleda dokaj enako trenutnemu " https://www.gumitehna.si/profili/vrata/ ... a-za-vrata " ima kdo izkusnje?

l.p.
Post Reply