Jejžev brlog

User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Jejžev brlog

Post by strider87 » 21 Nov 2018, 21:59

Dober vozni park si nabral! 8-) :clap:
Tako je, nič prodat!!
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 17 Dec 2018, 00:30

Vozni park bi lahko bil večji :lol:

Volan bo vredu, sem pa ugotovil, da imajo vsi mt1 volani vpetje malo iz centra in letijo gor-dol :D
Zalepil in opral sem ga, v živo se niti ne opazi toliko, da je bil popravljen. Zdaj pa že čaka na oblačenje v usnje :)
Image

Caddyevo podvozje pa tudi gre počasi h koncu..
Image

Malo sem kopiral Eugena O:)
Image

Spredaj je zdaj avto višji za dobrih 8 cm in še vedno 4cm nižji od originala. Malo nižje bo še moral, rit pa malo višje, da ne bo glisiral :)
Zmontiral sem tudi gtijev stabilizator in avto se končno pelje kot sem hotel. No kakega konja več bi še lahko mel. Se mi je pa kar smejalo, ko sem prišel iz testne vožnje 8-)
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 25 Mar 2020, 22:48

Zdravo :wave:
Dolgo že nisem nič napisal. Odločitve, da ne bom prodal in kupil nobenega avta se nisem dolgo držal :D
Da bi malo razbremenil proračun sem hotel prodat kombija, pa je naneslo tako, da sva s Striderjem zamenjala projekte in imam js njegovega e30 karavana, on pa mojo T2.
Image

Dolgo sem razmišljal o e30 turbo diesel projektu, ki bi ga lahko imel za vsak dan. Stanje ni ravno najboljše, ima pa kar nekaj opreme pa še moj letnik je :)
Ampak čovek nikoli ne kupi enega avta...
Image
:broken:

Ker je bila praznina ob izgubi kombija prevelika, je bilo treba ukrepat in zgodilo se je:
Image

Vw T3 Caravelle GL s 5 prestavami in 1.6 Td motorjem 8-)

Sledilo je urejanje in čiščenje notranjosti, velik servis, menjava kupa tesnil, semeringov in kolesnih ležajev, obnova zavor in prva menjava sklopke
Image

Sledila je testna vožnja na srečanje v Lesce, kjer sem že na vhodu srečal bivšo T2, ki je pri Striderju doživela nekaj sprememb :thumbup:
Image
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 26 Mar 2020, 00:03

Tako je po 5 letih stanja T3 prevozil 180km in sledila je logična odločitev, gremo v auschwitz O:)

8 komadov se je sredi noči na petek 13. vkrcalo v kombi in do polovice poti skozi Češko smo leteli 120km/h vsi presenečeni, kako dobro se star cigu pelje. Potem pa se je začelo...
Image

Zlomilo je dovodno cev olja na turbino in zmetalo olje po motornem prostoru in vročem avspuhu. Na srečo se ni vžgalo in na še večjo srečo se je to zgodilo ravno pri izvozu na počivališče, da sem lahko z ugasnjenim kombijem pripeljal do parkirišča :shock:
Na počivališču smo uspeli popraviti ravno toliko, da je držalo do bližnjega mesta, ne pa tudi do trgovine, zato smo do najbližje trgovine imeli uro in pol rekreativnega ogleda mesta. Že 3. smo nalili 4 litersko kanto olja v mašino in nadaljevali pot. Cev je držala, spustil pa je menjalnik, ki je spotoma z oljem zalil še lamelo sklopke. Do cilja in domov smo se privlekli z vožnjo na nizkih obratih, celo pot pa je waxx ujel v eni sliki:

Image

Po 2. menjavi sklopke, menjavi cevi za olje in popravilu puše v zvonu menjalnika je bil čas za nov izlet, ki pa je razen Aljaževe (Vlado) intervencije pri zategovanju kolesnih ležajev minil dokaj mirno, no malo pred domom nas je začel zapuščati alternator... :think:

Nekje vmes se je okoli hiše začela prestavljati še katra, ki je kmalu zapustila prizorišče
Image

Po 2 letih mi je končno uspelo zrihtat in registrirat sivega coupeja, ki pa je zaradi ostalih projektov odšel k novemu lastniku.
Image

(koledarsko) zimo sem izkoristil za dokončanje projekta, ki se mi je vlekel že od lanske pomladi
Image
Tomos 14 TLC, letnik 1973, ko sem ga dobil je bil v zelo slabem stanju, prejšni lastnik je z njim vlekel avtoprikolico, pred 20 leti pa je bil zaleten, nekaj na pol pošraufan in postavljen v vlažno klet.

Zdaj se počasi lotevam obnove in predelave zelenega touringa, pa mogoče še kaj napišem prej, kot čez eno leto :D
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Jejžev brlog

Post by strider87 » 26 Mar 2020, 22:01

Go jejž:)
moped je dobro izpal!
če bo grinč taki :clap:
DKsW123
Posts: 254
Joined: 07 Feb 2016, 14:02
Avtomobil: BMW E34 & E28, Corrado

Re: Jejžev brlog

Post by DKsW123 » 27 Mar 2020, 11:24

Če boš kaj mrdal motor na e30 in bi rad ostal na dizlu idi v smeri m57 swapa. Še bolje pa je če ostaneš na m21 in delaš na turbini, in dovodu goriva. Manj živcev bo šlo. Je pa bila ta e30 zanimiva tudi meni :)
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Jejžev brlog

Post by pero27 » 27 Mar 2020, 13:58

Tale e30 bo še raketa!
Pod 500Nm se sploh ne pogovarjamo! :D
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 27 Mar 2020, 21:06

e30 sem hotel dizla samo zaradi želje po swapu na m57d30, drugače imam raje navadnega 1.8, kot ta traktor :D
M21 se mi ne zdi smiselno rihtat. Ta ima za sabo dobre pol milijona km, sliši se turbina, pije olje, kup stvari bi rabil novih in sem cenovno že skoraj na m57, pri katerem z nekaj igranja dobim bolj zanesljivih 2x toliko konjev in nižjo porabo, če smo že pri dizlih O:)
M57 motor s pravim karterjem in nosilci že imam, večjo turbino tudi, izpušni kolektor je že tudi narejen po meri, večino delov podvozja že imam...
Ustavi se pri stanju avta, ki bo rabil kar nekaj kleparije in ljubezni do ostalih delov, da bo tak, kot bi ga rad. Jutri leti m21 motor ven, pa lahko prilepim kako sliko, če vam manjka rje v času karantene :D
User avatar
L4UK0
 
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Jejžev brlog

Post by L4UK0 » 27 Mar 2020, 21:17

Ježek wrote: 27 Mar 2020, 21:06 Jutri leti m21 motor ven, pa lahko prilepim kako sliko, če vam manjka rje v času karantene :D
Da! :lol:
Image
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 29 Mar 2020, 00:58

Malo smo se zafrkavali in dokumentirali, kako je padel motor ven :broken:


Hm ja.. obljubljene slike...
Zadna hauba je zaenkrat videt boljša, kot sem pričakoval
Image

to me je mal presenetilo
Image

Image

Image
Post Reply