Jejžev brlog

Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 29 Mar 2020, 01:26

Cvetijo vsa standardna mesta
Image

Kar pa me niti ne moti toliko kot to:

Image

Image

Image

Školjka je očitno že tako utrujena, da je začela pokati :wtf:

Sem že razmišljal, da bi šel po drugega, ampak v roku enega leta nisem našel spodobno ohranjenega TD karavana z nekaj opreme za normalno ceno.

Cilj imam spravit avto še letos nazaj na cesto :)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Jejžev brlog

Post by croma_man » 29 Mar 2020, 09:33

preštudiri projekt, delal boš 500Nm+ avto na tako podlago...bolš v štartu premislit kot pa pol iskat rešitev ko ga bo zvil ko presto.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Jejžev brlog

Post by pero27 » 29 Mar 2020, 10:14

Podn ven odžagat pa spaceframe čez celo! :D
Ne, resno; kaj je z temi karavani da majo vsi tako pleh zjahan; kaj so vsi drva v njih dostavljal? :crazy:
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Jejžev brlog

Post by jur76 » 29 Mar 2020, 17:26

Sej bo, mal je grenko presenečenje.
Jst sem imel enkrat enga Forda, pa ga je tko mal čuden vleklo, ko si bremzu, ko smo ga dvignili, da bi popravu zavore, je pa zadnji most odpadu komplet z premo.
Tole je k novo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 29 Mar 2020, 22:29

Sem si vzel kr precej časa za razmišljanje, pa se mi zdi, da razen dodatnega dela to ne predstavlja nekih večjih težav. Če bi našel dobro ohranjeno školjko sem itak prevelik pussy, da bi ji po svoje švasal neke ojačitve, tu se pa ne bom sekiral. Če ljudem tovarniške karoserije držijo M in V8 motorje pri bolj divji vožnji, bo še ta držala mene in tistih nekaj prijaznih konjev :D

Jur76, so mi znane take težave. Sem imel golfa 1, ki je bil spodaj tako gnil, da se ga spredaj ni dalo nikjer na podvozju dvnignit. Potem smo školjko za blatnike in vezno steno dvignili na kup gum, nosilne dele sem naredil s pohištvenih cevi in z avtom bp prevozil 15.000 km. Ne bi ponovil, je bilo pa zabavno.

Pero verjetno je krivo delovno življenje. Sej so limoti tut bogi, tisti, ki so jih normalno uporabljali.
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Jejžev brlog

Post by kmetek » 29 Mar 2020, 22:57

Predlagam da greš do uporabnika nicjasno po mojo bivšo karoserijo v enaki barvi, katera naj bi bila "ful slaba" :roll: Sodeč po telih slikah je tista vrhunska, če druzga ne, ker je zastonj, enaka barva, šibedah... Tole rihtat je mal tko tko...
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 30 Mar 2020, 00:00

Sem imel še eno karoserijo, sicer zaleteno ampak naj ne bi bila gnila, pa bolj ko sem razkopaval, slabša je bila. Mogoče na nekaj mestih vseeno boljša kot ta, ampak sem pobral dol kar se mi je zdelo uporabno in jo peljal na dinos. Sem se spomnil tudi na tvojo, ampak nisem kaj preveč navdušen nad prešvasanimi številkami, zato sem to idejo opustil.
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 31 Mar 2020, 22:06

Dobro, ta školjka je hin do konca. Sem danes našel še nekaj razpok in kup rje na res neprimernih mestih :thumbdown:
Nisem se pa še odločil, a to pomeni tudi konec tega projekta.
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 18 May 2020, 23:41

Projekt ni obstal, čisto iz izziva bi rad motor zagnal v avtu, čeprav školjke ne bom rihtal. Na M57 motor sem že obesil menjalnik iz starega M21 dizla, za med glavno gred motorja in vstopno gred menjalnika morem podrejat malo pušo, zaenkrat sem oženil M57 vztrajnik z lamelo in potisno ploščo od M21, kako bo to špilalo še ne vem. :D
Motor in menjalnik sta že v avtu, našel sem tudi primerne nosilce, ki jih bom vseeno moral malo podložit, da ne bo lomilo kardana. Tu pa je zaenkrat zaradi ostalih stvari obstalo.

Mi pa ni dalo mira, kaj naj z vsemi kosi, ki sem jih že kupil in nabral za touringa, zato je sledila edina logična odločitev:

Rabim še enega touringa :wave:
Attachments
bmw e30 touring is.jpg
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Jejžev brlog

Post by Ježek » 12 Sep 2021, 23:06

Večino že tako dolgo nisem videl, da bom začel z zdravo :)

Zaradi vseh težav z mojo caravello sem se odločil, da grem v menjavo motorja in menjalnika.
Staremu motorju sem našel mesto:

Image

Plan je Tdi motor in menjalnik iz passata, spotoma bom obnovil še podvozje, pleh in notranjost. Kdaj točno, še ne vem :D

Med dopustom sem dobil idejo, da bom v enem tednu uspel rešit kleparijo na touringu. Itak ni šlo po planu, ker je precej slabši, kot sem mislil, pa ko sem ravno razdiral, je iz tedenskega projekta nastalo:

Image

Kaj dosti nimam za pokazat :crazy:
Image

Avto bo daily, zato z detajli pri klepariji ne bom kompliciral, tu in tam našvasam še kako ojačitev, ker so e30 touring školjke res slabo dimenzionirane

Image

Dele podvozja sem dal speskat in nekaj cinkat, nekaj pa sem pobarval
Image


Večino delov že imam kupljenih in pripravljenih, naredit morem še 2/3 kleparije in ličarijo.
Želja je, da bo novembra (letos) na cesti O:)
Post Reply