VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

User avatar
kookie
Posts: 121
Joined: 26 Jan 2011, 18:35
Avtomobil: 1976 Opel Kadett C Limo 1.2N

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by kookie » 30 Nov 2020, 01:46

Anzee wrote: 29 Nov 2020, 23:25 In to je to. Topshit.
Tko kot si reku! :clap:

Kako je pa s karantenami in omejitvami gibanja po teh vzhodnoevropskih državah?
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by Anzee » 30 Nov 2020, 09:19

Ni blo nobene panike. V Poljsko je sicer kao mozen vstop samo z vabilom (ki sem ga sicer imel), ampak na meji ni bilo nikogar. Iz AT v CZ tudi nikogar, iz SLO v AT mi je avstrijski policist samo pomahal.. nazaj grede nisem nikjer srecal nikogar (niti AT-SLO ne).
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by ZiZa » 30 Nov 2020, 18:02

S katerim dronom si pa letu, ker baje z mini2 še nisi, vsaj instagram tko pravi :D

Fletni izleti, dron shoti pa sedejo :clap:
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by The Boris » 30 Nov 2020, 19:51

Kaki ti vela!!!
Zakon, dobre fotke ;)
May the Force be with you.
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by Anzee » 02 Apr 2021, 09:28

Mal updejta po neki cajta... :) Na kombiju mi ze od nakupa mece ven iz druge prestave, pa pri visjih hitrostih in obremenitvi mi tuli menjalnik. Po treh letih in cca 45kkm sem imel ze pocasi dost :) najprej je bil plan dobit en menjalnik iz bihaca, potem pa se je izkazalo da ga ima tudi en frend v Sarajevu, isto 3H petstopenjski, iz multivana z malo km, brezhiben... ne samo to, cena je bila ugodna in dostavljen je bil v Lj :)

Prvi dan kao lockdowna je bila akcija.. primerno zapakiran:
Image

Ready za odstranitev tujka:
Image

Po dobri urici je bil menjalnik zunaj...
Image

Tetris airlines..
Image

Notri je sla se nova sklopka, ceprav je bila obstojeca se razmeroma okej.. potem pa cez menjalnik..
Image

Par litrckov olja..
Image

Kar je bilo tudi sklepno dejanje pred testno voznjo..
Image

Start testne voznje je bil obetaven, salta se lepo, iz druge ne mece vec, tudi druge prestave super..
Ko pa gres malo hitreje... jebemti isto tuli ko tastari. Grr. Skratka, prvi april ni pozitivno presenetil.

Plan je zdaj obnova izgrajenega menjalnika, kar je cist okej, ker imam kombi se vedno vozen :geek:
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by Anzee » 02 Apr 2021, 10:09

Aja sej vmes se je tut dogajal drgac..

Na zacetk februarja sem su na zimsko prespanje na slivnco, top je blo
Image

Potem me tri tedne skorajda ni blo doma in sem dal opelpowerju porihtat nekaj rjavine, pri CCparts so mi zrihtali tudi novo sprednjo sipo in dihtungo, ker je bila originalna cisto počohana... roofrack sem dal posvasat se ene stangice flekotu, kombiju pa sem privoscil tudi vinjetko :)

No ko sem prisel nazaj sem se malo vozil, malo postrihal popravljene zadeve... zadnjic enkrat sem picil na sorisko planino prespat in smucat, dober teden nazaj pa je takole izgledala situacija na rogli, priklopljen kar na strom :)
Image
Image

Aja posvasan roofrack pa se kr cakam, baje bo v soboto :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by Anzee » 08 Apr 2021, 08:13

No evo pa je prsu se roofrack modified by @fleko :) very cool, sledi se barvanje in montaza dil, ko bo pac topleje...

Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by L4UK0 » 08 Apr 2021, 11:01

Lisa na vratih je pa proper ex-racecar stuff.

Image

Eni limajo "fake" roundel nalepke, tuki pa maš pristno patino, kjer je bila racecar številka. :D
Image
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by Anzee » 06 Sep 2021, 12:42

Pismu vidm da je spet ful cajta minilo od zadnje objave, pa kot ugotavljamo je bolj mrtvilo na forumu... pa dajmo se kaksno fotko :)

Nazadnje omenjeni roofrack je dobil crno barvo in lesene dile (tista mreza je bila sicer top ampak pac presvoh). Spredaj je se "mini bull bar" ki ni prisraufan nikamor in je bolj za image :)
Image

Na roofracku ima prostor stara truga in pa 100W soncna celica...obcasno gor namotiram se decathlon piknik mizico (ker notri se nisem nasel primernega placa)...
Image

V notranjosti se je znasla novo narejena omarica, stara je bila provizoris, grda,... ta pa je malo bolj kul, pa vratca ima da je roba pospravljena in tako naprej..med omarico in sedezem je se razvod za topli zrak, da piha v kabino ali v keson, pa nek predalcek za drobnarije. In ja, rabim nove prevleke :) ali se boljse novo tapiciranje, vendar dokler ne dobim se enega sedeza z nasloni za roke to ne gre v preoblacenje
Image

V zgornjih dveh predalih je razna roba, spodaj pa je trenutno torba z orodjem (verjetno dobi prostor drugje) in pa MPPT solarni regulator ki polni akumulator pod zadnjimi sedezi oz. omarico.
Image

Pod zadnjimi sedezi sta stikali ki vkljucita inverter za 220V in pa cheapo hladilno škrinjo ki je tudi pod sedezem
Image

Notranji prostor, primeren tudi za delo na terenu, dopolnjuje mizica na westfalia nosilcu.. miza pa iz obija odbita iverka :)
Image

Zadnji del roofracka "krasi" se 1,65m visoka zlozljiva CB antena. Ker ko bo konec sveta tudi telefonov ne bo vec in bo to edini nacin komunikacije :)
Image

Pocenska CB enota (ki jo imam ze kaksnih 10 let) pa je zapolnila vrzel med zracnikom in volanom, prostor pri T3 kjer se sicer vidi neke zice pa zajle pa pleh...
Image

Te dni pricakujem se "tavelik predal" pred sovoznikom, da bo vseskupaj se malo bolj pospravljeno... pa pocasi bo treba zamenjati gume (sprednje mi je zaradi shitty optike zlizalo po notranjem robu, obenem so stare ze 4 leta in pa morda bi imel malce bolj agresiven profil :)

v naslednjem postu pa se par fotk iz terena... :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1985

Post by Anzee » 06 Sep 2021, 12:58

No tako... spomladi in poleti je vseeno kombi bil malce okoli, vendar zaradi delovne stiske ne toliko kot bi si zelel...

Proti koncu aprila proti Prekmurju...najprej nocni postanek na Smohorju
Image

Nisem spal tle, sem pa naredu fotko ker mi je blo smesno
Image

Sicer pri mlinu na Muri
Image

Bistveno boljsa lokacija
Image

V maju se do Velikega Badina in mal bicikliranja
Image
Image
Image

V maju pa tudi se skok do Gornje Avstrije za 5 dni kjer sem moral nekaj delat.. uspesno sem tudi nabil srno sredi noci, skoda minimalna :)
Tole je Steyr.
Image

Neki ena pespot oz. kolesarska pot s tuneli...
Image

Potem sem sel se na neko novinarsko ekskurzijo v Nassfeld oz. mokrine. Tole je pri tamkajsnjem jezeru..
Image

Pred kratkim pa se prespat na strmco... pa se mavrica je bla..
Image

Image

Zdej pa nagruntat kam naprej :)
Post Reply