Opel Kadett C 1976

User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Opel Kadett C 1976

Post by TomLooway » 13 Mar 2012, 08:00

lepo lepo napreduješ, bo treba hmalu en meet "novih vozil na cesti"
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Opel Kadett C 1976

Post by strider87 » 13 Mar 2012, 22:46

TomLooway wrote:lepo lepo napreduješ, bo treba hmalu en meet "novih vozil na cesti"
Se trudim koliko pač čas pa finance dopuščajo... :)
Danes sem domov pripeljal premo z diski v zelo dobrem stanju za zelo ugodno ceno+ojačevalnik zavor in še nekatere malenkosti...tako da sem very happy ker sem dobil vse potrebne dele glede zavor..sledi čiščenje in barvanje(najverjetneje prašno) potem še nabavim nove zavorne cevi, zavorne ploščice, dihtunge motorja in vsega okoli, nato sledi sestavljanje..upam, da že naslednji teden ;)
Jaz tudi upam pa komaj čakam, da bo kaki meet kmalu, da še vidim vaše stroje :D
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Opel Kadett C 1976

Post by TomLooway » 13 Mar 2012, 23:03

strider87 wrote:
TomLooway wrote:lepo lepo napreduješ, bo treba hmalu en meet "novih vozil na cesti"
Se trudim koliko pač čas pa finance dopuščajo... :)
Danes sem domov pripeljal premo z diski v zelo dobrem stanju za zelo ugodno ceno+ojačevalnik zavor in še nekatere malenkosti...tako da sem very happy ker sem dobil vse potrebne dele glede zavor..sledi čiščenje in barvanje(najverjetneje prašno) potem še nabavim nove zavorne cevi, zavorne ploščice, dihtunge motorja in vsega okoli, nato sledi sestavljanje..upam, da že naslednji teden ;)
Jaz tudi upam pa komaj čakam, da bo kaki meet kmalu, da še vidim vaše stroje :D

priden si, če ti to vse uspe bo super... jaz imam tudi še eno premo, pa ne vem kdaj se bom spravil da jo obnovim in zamenjam, obenem pa kar celo podvozje... pomoje še nekaj časa ne :D bomo še malo vozili tako kot je, sam -60 in gas
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Opel Kadett C 1976

Post by strider87 » 14 Mar 2012, 08:34

TomLooway wrote:
strider87 wrote:
TomLooway wrote:lepo lepo napreduješ, bo treba hmalu en meet "novih vozil na cesti"
Se trudim koliko pač čas pa finance dopuščajo... :)
Danes sem domov pripeljal premo z diski v zelo dobrem stanju za zelo ugodno ceno+ojačevalnik zavor in še nekatere malenkosti...tako da sem very happy ker sem dobil vse potrebne dele glede zavor..sledi čiščenje in barvanje(najverjetneje prašno) potem še nabavim nove zavorne cevi, zavorne ploščice, dihtunge motorja in vsega okoli, nato sledi sestavljanje..upam, da že naslednji teden ;)
Jaz tudi upam pa komaj čakam, da bo kaki meet kmalu, da še vidim vaše stroje :D

priden si, če ti to vse uspe bo super... jaz imam tudi še eno premo, pa ne vem kdaj se bom spravil da jo obnovim in zamenjam, obenem pa kar celo podvozje... pomoje še nekaj časa ne :D bomo še malo vozili tako kot je, sam -60 in gas
jah tebi se ne mudi, ker ti avto dela.. 8-) moj pa je nepremičnina pa bi rad, da je čimprej v voznem stanju..:)
Jaz bom nekje blizu -40 mislim, da bo dovolj zaenkrat, glede na naše ceste :?

Kako je potem z homologacijo feder? jo naredim isto kot za navaden avto in mi potem normalno velja certifikat ali morem novega delat?? al kak gredo te stvari pri oldijih??
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Opel Kadett C 1976

Post by TomLooway » 14 Mar 2012, 13:09

strider87 wrote:
jah tebi se ne mudi, ker ti avto dela.. 8-) moj pa je nepremičnina pa bi rad, da je čimprej v voznem stanju..:)
Jaz bom nekje blizu -40 mislim, da bo dovolj zaenkrat, glede na naše ceste :?

Kako je potem z homologacijo feder? jo naredim isto kot za navaden avto in mi potem normalno velja certifikat ali morem novega delat?? al kak gredo te stvari pri oldijih??
ne vem, bo kdo povedal kaj bolj natančno, sam jaz se z mojim še ne upam na tehnični in homolomo... treba pa bo... itaq.

mislim pa da bi moralo iti to normalno.


drugače pa ne skrbi glede nepremičnine, jaz sem mojega kupil 4 leta nazaj :D
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Opel Kadett C 1976

Post by strider87 » 25 Mar 2012, 01:02

izgled motorja do sedaj:

Image
User avatar
cobra13
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2011, 19:50
Avtomobil: Opel Calibra 2.0i
Location: Maribor

Re: Opel Kadett C 1976

Post by cobra13 » 25 Mar 2012, 08:47

S kakšno barvo si izpušne kolektorje barval. Drugače pa lepo napreduješ.
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Opel Kadett C 1976

Post by strider87 » 25 Mar 2012, 09:10

cobra13 wrote:S kakšno barvo si izpušne kolektorje barval. Drugače pa lepo napreduješ.
Temperaturno mislim, da do 800C, nevem kako se ji reče:)
Danes sledi sestavljanje preme-mogoče tudi montaža, piganje zavornih cevi, čiščenje motornega prostora, upam še, da bo mi uspelo pobarvat zavorne čeljusti...
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Opel Kadett C 1976

Post by TomLooway » 26 Mar 2012, 16:26

strider87 wrote:
cobra13 wrote:S kakšno barvo si izpušne kolektorje barval. Drugače pa lepo napreduješ.
Temperaturno mislim, da do 800C, nevem kako se ji reče:)
Danes sledi sestavljanje preme-mogoče tudi montaža, piganje zavornih cevi, čiščenje motornega prostora, upam še, da bo mi uspelo pobarvat zavorne čeljusti...
motorček zgleda lep... a pri čiščenju motornega prostora bo tudi odstranjevanje/skrivanje "nepotrebnih" stvari - baterija, voda za šipe?
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Opel Kadett C 1976

Post by strider87 » 26 Mar 2012, 20:28

TomLooway wrote:
strider87 wrote:
cobra13 wrote:S kakšno barvo si izpušne kolektorje barval. Drugače pa lepo napreduješ.
Temperaturno mislim, da do 800C, nevem kako se ji reče:)
Danes sledi sestavljanje preme-mogoče tudi montaža, piganje zavornih cevi, čiščenje motornega prostora, upam še, da bo mi uspelo pobarvat zavorne čeljusti...
motorček zgleda lep... a pri čiščenju motornega prostora bo tudi odstranjevanje/skrivanje "nepotrebnih" stvari - baterija, voda za šipe?
Večinoma ostane vse tako kot je, mogoče bom prestavil kake malenkosti. Čiščenje sem dobesedno mislil:)
Delal pa bom na tem, da bo vse čimbolj simetrično speljano..
Post Reply