Porsche 1983 944 2.5L

User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 1983 Porsche 944

Post by karoserist.si » 03 Jun 2017, 22:41

Tudi platišča pridejo na vrsto, ampak še prej nekaj drugih zadev :D .

@zegler: ja, kot sem že omenil, me je ravno to begalo zakaj se pojavljata oba ta dva simptoma skupaj...
karoserist.si wrote:Kot rečeno je bi največji problem motor, ki se je stalno gibal na čudnih temperaturah. Zelo dolgo se ni ogrel, če si ga pa obremenil (težka noga ali klanec) pa je hitro narasla temperatura proti pregretju.
Seveda se je preverila tudi vodna pumpa, ki je sicer kazala znake da je malo utrujena ampak bi še vedno morala dati dovolj od sebe in ohladiti avto. Zato sem počasi začel vse skupaj sestavljat...
zegler wrote:zgleda pa lepo ohranjen avto ..
Povdarek je bil na ''zgleda'' a v resnici je bil kar precej zanemarjen. Meni je bil cilj, da bo ponovno lepo ohranjen.

Pa nadaljujmo...hladilnik in ventilator združena v eno ;)....
Image

Nakupil še nekaj drobnarij za montažo...
Image

Štekarji za priklop elektroventilatorjev...
Image

Poklical mojstra da je naredil pravilni priklop dodatnega ventilatorja...Image

Image

Ter vse skupaj zmontiral, dodal tekočine in ponovno šel na testno vožnjo...

In ponovno isti problem kot prej, le da se je sedaj hitreje segrel na delovno temperaturo a vseeno pod obremenitvijo spet pridobival na temperaturi, ki so višje od običajnih za ta avto.

Potem sem vedel, da more biti nekaj problematičnega pri vodni pumpi ali v vodnih kanalih oz. nekaj kar blokira/ovira normalni pretok vode.

Ker sem potreboval motivacijo, sem začel odpravljati pomanjklivosti v notranjosti.
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 1983 Porsche 944

Post by karoserist.si » 03 Jun 2017, 23:27

Notranjost ob nakupu...Temno rjava armatura s čopičem pobarvana v črno...kar se lepo vidi na 'gloveboxu', kjer se vidi šalabajzerstvo...

Image

Vratni panel zrezan za zvočnike, doma izdelane mrežice za zvočnike, ogromno lukenj v panelih,...skratka kaos...

Image

Image

Image

Cela groza...ampak taka usoda ponavadi čaka avte, ki so v nekem trenutku zelo dosegljivi. Kupijo jih ljudje, ki nekako napraskajo za nakup, potem pa zmanjka za spodobno vzdrževanje, oz. vzdrževanja sploh ni :evil: .

In tako sem se lotil iskanja vratnih panelov, vseh, tudi zadnjih bočnih (ki so bili v podobno slabem stanju kot vratni paneli).

Kmalu ugotovim, da je to kar izziv, ker je takšnih kombinacij malo oz. v prodaji skoraj nič...

A ker so me naučili, da je vztrajnost vedno poplačana, sem vztrajal.
Potem en dan v Avstriji le najdem nekoga, ki je imel vratne panele + zadnje bočne panele v črni barvi.
S slik iz oglasa se mi je zdelo, da bi to lahko bilo to in da zna biti kombinacija enaka moji (temno rjava + črna). Ga pokličem in model reče, da so komplet črni...

Nekako mu nisem verjel in sem močno upal, da je 'farbenblind'. Ker je bil le 250km iz LJ, se vsedem v avto in grem poskusit svojo srečo. In glej ga zlomka, pridem tja in vidim močno zaprašene panele, vratne + zadnje bočne v na prvi pogled črni barvi. Ker še vedno nisem hotel verjeti, da so črni vzamem mokro krpo, pobrišem in BINGO...se zasveti panel v temno rjavo/črni kombinaciji...točno to kar sem iskal...

Privlečem robo domov s kupom drugih dobrot, ki mi jih je prodajalec skoraj šenkal...in spet sem bil čist navdušen, poln motivacije za naprej...

Image

Image

Takole pa je potem izgledalo, ko sem namontiral prvi vratni panel...z original mrežico za zvočnike in tukaj sploh še ni bilo nič posebno očiščen panel, samo zbrisan s krpo...slike po čiščenju pa še sledijo...

Image
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: 1983 Porsche 944

Post by zegler » 04 Jun 2017, 09:20

uu :shock: bravo z notranjost, hudo kaj eni nardijo iz originala a ? :(

mogoce za pomislek pri pregrevanju, a se pregreva oz dvigne temp tudi ko stojis na mestu v prostem teku, ali samo pri obremenitvi ? pa a se samo temperatura dvigne do neke meje recmo 100C pa tam ostane ? ali se visa vse do rdecega ? do rdecega lahko sprobas brez strahu.. Skratka malo se poglej da kje ne laufa lean ?

ali pa glebe na vzdrzevanje lahko da je prejsni lastnik videl da pusca hladilni sistem in vanj vlil kaksno snov ki bi naj to zatesnila - saj ves malo morje je nekih dodatkov za zatesnitev hladilnikov in podobno, pa pol to ni vredu izvedel in se je dejansko kje nabrala kaksna omejitev pretoka. ornk FLUSH naredi :) .... predvidevam da si vredu odzracil sistem (kaksen zracni zepek tud lahko povzroca pregrevanje.)
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: 1983 Porsche 944

Post by pero27 » 04 Jun 2017, 10:56

Kolkor jaz vem naj bi ti števci temperature na sredini kazali 90°. No meni na kadettu stalno kaže nekje 3/4, ampak ko pomerim temperaturo direktno v hladilni tekočini z sondo in multimetrom je pa samo ene 86°.
A si preveril da te ne slučajno samo števec zafrkava?
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: 1983 Porsche 944

Post by kmetek » 04 Jun 2017, 12:15

A je bil tale avto prej naprodaj nekje v Rakovem Škocjanu oz. okolici? Ker enega ravno takega je šel kolega gledat, pa ga ni vzel, ker je bil slabo ohranjen in iz oglasa imam v spominu tele dvojne home made mrežice v panelih.

Lepo, da bo še en dober avto dobil "novo življenje" :)
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: 1983 Porsche 944

Post by $küll » 04 Jun 2017, 15:36

feltne so taprave, prav super pašejo na avto :)
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: 1983 Porsche 944

Post by DS71 » 04 Jun 2017, 17:08

Hudo .. še en dokaz kako varljiv je izgled iz slik in dejanskim stanjem. Definitivno pa avto kateri si zasluži pozornost.
Glede temperature ( sej verjamem da si že urihtal) ampak včasih je problem tudi v senzorjih temperature,kateri niso ustrezne vrednosti. Je pa res,da pri avtih z ecu-jem v takem primeru tudi motor ne deluje ok
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: 1983 Porsche 944

Post by Ježek » 04 Jun 2017, 20:38

super projekt in sploh predstavitev. komaj čakam nadaljevanje 8-)

Če ti bo kaj koristilo, imam doma par porsche kljuk za vrata. Ne vem točno ali so iz 924 ali 944. Na hitro zgledajo enake kot pri golfu 2 samo, da so te kovinske z drugačnimi vzvodi.
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 1983 Porsche 944

Post by karoserist.si » 04 Jun 2017, 21:58

Ja, res je tako kot je že Dejan ugotovil sem vse zadeve že porihtal, avto je vozen, manjka še nekaj kozmetičnih popravkov in par drugih zadev, ampak nič preveč nujnega. Kar je kozmetičnih zadev bom porihtal pozimi, sedaj pa bom izkoristil lepo vreme in se raje vozil...sploh glede na to, da je delavnica od danes že zasedena z novim super projektom ;) .

Sem se pa odločil, da predstavim projekt, tako da ne razkrijem takoj vsega, da je zgodba bolj ''napeta'' :D .

@zegler: ja sem tudi sam pomisli da bi nekdo lahko kako 'sranje' za zatesnitev notri nalil, ampak ko sem razstavil hladilnik in šel s kamero notri je bilo vse ok, razen pač razpoka, ki ni tesnila kljub temu da je tisto že nekdo prej popravljal. Hladilnik je bil tako ali tako en francoski ponaredek in tistega itak nisem hotel dati več nazaj na avto.

@pero27: preveril tudi števec, in oba temperaturna senzorja. Oboje je bilo brez napak ampak ker je bilo že razstavljeno vse skupaj sem tako ali tako menjal tudi oba senzorja...preventivno. Sem meril temperaturo tudi z drugimi merilci in je vedno kazalo več od ustreznega.

@kmetek: avto je bil iz Postojne in mogoče da je to isti kot misliš. Kolega se je zanj odločil čeprav je vedel da bo nekaj dela, tudi on je cincal pred nakupom. Ker so mu potem neke druge zadeve padle vmes in je moral finance mal preusmerit je raje prodal, ker si obojega pač ni mogel privoščit. Je pa tako, da je ravno to prednost takšnih slabših avtov, ker imajo nabavno ceno toliko nižjo, da potem pač še nekaj vložiš v to in točno veš kaj imaš. Avto poznaš, veš kaj si menjal in kdaj in se bolj mirno pelješ kot pa če verjameš na besedo prodajalcem, kaj in kako dobro so vse zrihtali, pa tega dostikrat niti ne morejo podkrepiti z računi ali vsaj slikovnim materialom.

@$küll: hvala :). Čeprav si na avtu videl feltne, ki rabijo še obnovo. Ta prave za letošnjo sezono pridejo v naslednjih dneh nazaj od ličarja.

@DS71: res je sem vse že porihtal in tudi preventivno menjal senzorje, čeprav so bili obstoječi ok. Ker stroški niso bili taki, da bi na tem šparal sem vseeno menjal.

@Ježek: z veseljem, se priporočam. Na hitro res zgledajo kot od golfa ampak niso enake. Te kontaktiram preko ZS pa se dogovoriva glede kljuk ;) .

No pa da nadaljujem naprej z zgodbo.

V Avstriji pri možakarju z vratnimi paneli sem se zdilal tudi za pokrov zračnega filtra, ker je bila pri meni cev po domače rečeno 'scimprana' skupaj z lepili, objemkami in dodatno cevjo v sredini...

Image

Image

Iz Anglije je pa vmes priletela tale roba
Original turbo zadnji spoiler...vse pritrditve so perfektne, kar je redko ;)...turbo spoiler zaenkrat še ne bo šel na avto, ker se moram še odločit ali to res sploh hočem dat gor. Je pa super da je na lagerju.
Image

Pa polička na sovoznikovi strani pod armaturo (ki je tudi manjkala) je prispela iz Nemčije...

Image
in ker je bila malo zmatrana, sem jo na novo preoblekel...
Image
in finalni izdelek...
Image
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 1983 Porsche 944

Post by karoserist.si » 04 Jun 2017, 22:37

Potem sem bil pa že naveličan podpiranja motornega pokrova z zidarsko podporo in sem se lotil popravila vpetij motorne havbe in menjave plinskih vzeti...

Tudi pri vpetjih so bili na delu šalabajzerji in so šli varit pritrdilo kar z elektro varilcem:
Image

Sem potem kar vse skupaj raje zamenjal
Image

Image

Pa dobil sem nove ključe surovce...

Image

Ter od žene za darilo Haynes manual
Image

Odpravil sem še problem, zaradi katerega je zamakala voda v kufer
Image

Image

Image

In tako sem počasi ponovno dobil motivacijo, da še enkrat podrem hladilni sistem in poskusim ugotoviti pravi vzrok problema....
Post Reply