Renault 4 gtl

bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 18 Apr 2016, 19:06

Hvala za vse odgovore. :)
Sem poklical v Žiri in pravi da je verjetno problem v eni dizi in začne kontra sekat.
Se je pa od zadnjič začel motor pregrevati, bela sluz na pokrovu ventilov (tesnilo glave?).
Tako da sem prišel do meje mojega znanja (sem upal da bo kakšno lažje popravilo pa je zgleda več stvari narobe). Zato je plan avto sestaviti do konca in potem prepričati prijateljevega starega očeta da skupaj to popraviva, ali pa bom avto potegnil do najbližjega mehanika.
Je pa res da se motorja nisem nič dotikal ker je delal in ker nimam znanja se raje nisem zaletaval.
91 letnik in svinec? sem vedno tankav 95 in je delalo normalno.
Sigurno pa bo treba zamenjati in naštimati vse klasične stvari okoli motorja. :)
bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 14 Jun 2016, 22:57

Nekaj napredka in nekaj slik. :)
Image
Na odbijačih sem zgladil stranska dva šraufa. Malo sem moral kitat ker mi s švasanjem ni ratalo najbolje. Ni popolno ampak bo.

Image
Po hitrem postopku sem ostal brez garaže.

Image
Razlog za to je jadrnica, ki jo je stric privlekel iz Francije. Cena: 2 centa :) Sej je ne rabi, ampak ma pa jo.

Image
V živo zgleda malo slabše kot na fotkah. Hauba je napačne bele barve in nekaj stvari je treba še pobarvat da se bo ujemalo. Avto sem peljal na servis motorja (komaj :? ) zdaj pa držim pesti da ni prehudo in predrago.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Renault 4 gtl

Post by pero27 » 15 Jun 2016, 00:03

Lepa bo tale katra, ni kej ;)
A jadrnico je pa na ebayu zbidal za 2 centa al kako? :lol: :lol:
bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 20 Jun 2016, 20:46

Točno tako. Strošek je bila samo pot do Francije in nazaj. Je pa na koncu pozabil plačati. :)
bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 02 Oct 2016, 22:01

Novo tesnilo glave, registrirana in ponovno na cesti. Je pa še kar nekaj (večinoma estetskih) stvari za porihtat, ki jih fotke odlično zakrivajo. :D
Z registracijo sem ravno zamudil tisti mali zbor v BTCju, tako da upam da se kmalu spet pojavi interes za kaj takega :)
Image

Image
bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 19 Jun 2017, 01:09

Malo updaita. Avto dela, še vedno pa spije kar nekaj vode. :( V zadnjem času sem zamenjal nekaj malenkosti kot so zajla za števec in tepihe. Večji plan za prihodnost pa so ličarska popravila, oziroma prislužiti denar za ličarska popravila. :)
Image
Image
Image
Image
bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 25 Feb 2020, 23:06

Nobene objave od 2017 uau :shock: čas res leti

Avto je normalno na cesti in v toplejšem delu leta praktično daily. Na srečo ga ne rabim veliko. Letos sem si priskrbel tudi suho garažo za zimovanje in ga ob prvem (in zadnjem) snegu parkiral. Kljub temu, da zime ni bilo me še vedno čaka v garaži.

Image
Image

Vedno znova me preseneti koliko lahko spraviš v tako mali avto. Na žalost ne najdem fotografije a smo štirje odrasli šli na dvotedenske počitnice z vso kamp opremo.

Image
Image
Image

Že dalj časa je bil problem izginevanja antifriza, ki se je kasneje izkazalo za uhajanja antifriza v olje. Na začetku ni bilo problematično a se je kmalu močno poslabšalo. Ko sem se naveličal tedenske menjave olja sem sprejel finančni udarec. :D Krivec je bilo eno od tesnil pri odmični gredi kar je pomenilo, da je bilo potrebno motor razdreti. Pri komaj 113500 km je bil motor deležen popolne obnove ter nove sklopke. Če se že razdira...
Zame še prevelik zalogaj, zato sem se odpeljal do Žiri.
Kasneje sem zamenjal še pedalo in zajlo od sklopke, ki sta se rada zatikala.

Image
Image

Od prijatelja sem dobil strešni prtljažnik in ga takoj testiral. Kljub hvaljenju koliko je prostora v avtu je DH kolo L velikosti rahlo preveliko. Sicer gre, a voziš z volanom na prsih in nogami za vratom. Trenutno se odločam ali povečati strešni prtljažnik ali narediti prtljažnik za kolesa, ki se fiksira zadaj na stil vpetja kljuke.

Image
Image

Najnovejša pridobitev pa je radio. Kasetar sicer dela a ima boljše in slabše dni ter bo potreboval vsaj nekaj čiščenja. Zvočnika sta vpeta v lesena okvirja, ki stojita v prostoru samo z nekaj kosi zračnice (brez lukenj v pleh ali plastiko) in ne kaže, da bosta kam šla. Manjkajo pa še zaščitne mrežice za zvočnike.

Image
Image

Hvala za pozornost pa se vidimo na naslednjem zboru/vožnji. :D
Post Reply