Renault 4 gtl

bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Renault 4 gtl

Post by bokaj » 28 Jan 2016, 22:30

Bom kar združil predstavitev sebe in avta. Sem Jakob star 23 let in živim v Ljubljani. Že dalj časa spremljam forum in vaše projekte. Ker delujete res zabavna druščina z raznolikim okusom sem se odločil da se prijavim in predstavim še svoj projekt. Nekatere na forumu poznam že iz kolesarskih krogov (vsaj na videz) veselim pa se obiska kakšnega srečanja da se spoznamo in da vidim vaše rakete v živo.
Kot že naslov pove gre za Renault 4 gtl, navadna bela katra letnik 91. Nevem zakaj, a avto so mi kupili starši. Zgleda sem z mojimi idejami kakšen avto si želim prebudil njuno nostalgijo. Avto sem uporabljal leto ali dve in ga ob prvih vidnih znakih rje zapeljal v garažo, z idejo da ga čez zimo zrihtam in spomladi spet na cesto. Seveda ta zima traja že kar nekaj let. Avto sem se spravil popravljati brez kakršnega koli znanja na tem področju. Tako sem se odločil da bom iz njega potegnil kar se da veliko znanja in prvi var v življenju potegnil na katri. Ker nisem ničesar znal je že postopek razstavljanja trajal precej časa. (seveda rjavi šraufi niso pomagali) Med razstavljanjem me je kar nekajkrat presenetila rja in vedno znova jemala energijo in voljo (te pavze so poleg šole in lenobe razlog za počasen napredek).
Vsi imamo radi fotke zato bom tukaj nehal :D

Image
edina fotografija ki jo imam preden sem začel razkopavati :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
tuki me je bilo pošteno strah ker ni bilo več nobene konstrukcijske trdnosti in sem lahko na roke prepognil podvozje
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Zadnji roki sta bili pregniti in poflikani vsaj 2x :cry:
Image
Image
Ker roke niso bile rešljive sem kupil druge.
Image
Montiranje torzije je bila precejšna muka.
Image
Image
Image
KONČNO SPET V ENEM KOSU
Image
Image
Image
Še nekaj flikanja, ni najlepš drži pa. :)

Avto bo ostal v večini originalen z manjšimi estetskimi spremembami, vse sive stvari bodo mat črne (plastike, feltne, odbijači), v notranjosti bo tepih, zavesice za kolesi, velika želja so tudi rumene luči, pa še kej bi se našlo.
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Renault 4 gtl

Post by pero27 » 28 Jan 2016, 22:46

Pozdravljen na forumu! Dobro ti to švasaš!

Fun fact; prva služba od mojega fotra je bil ta, da je delal v razvojnem oddelku Novomeškega IMVja/Revoza.
Največ dela so imeli z zagotavljanjem konsistentnih odpreškov, ker je bila vsaka rola pleha ki so jo dobili v tovarno drugačna (dobilo se je kar se je pač dobilo).
Končni test ali je pleh "taprav" je bil ta, da se je en 100 kilski tip vsedel na haubo ki se je seveda vdrla; če se je nato povrnila v prvotno stanje brez da bi se poznali prepogibi na plehu, je bila dobra pošiljka pleha. Če se ni, so haube vseeno montirali na avte. :lol: :lol:
Do 91' leto so sicer že porihtali te težave, prej so bile pa katre precej znane po vdolbinah od sedenja na haubi.
(tako kot so zdej clioti mk2 po vdolbini od zapiranja haube :D )
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: Renault 4 gtl

Post by zegler » 29 Jan 2016, 08:40

ah ja katrca .. to so bli cajti, ko som bli mladi :) hehe lega na cesti je bila zanimivo dobra, glede na mehko podvozje ..

od katrce pa smo se v familiji poslovili zaradi fickota :) fotru je edn vzel prednost pa je gospoda z fickotom obrnilo na streho, katrci pa je zvilo levi del sasije, kot zdaj vidim to ni noben problem popravit :) no takrat je bila totalka...

lepo jo rihtas ;) in pozdravljen na forumu
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Renault 4 gtl

Post by JureK » 29 Jan 2016, 08:50

Pozdravljen na forumu! Tole zgleda zelo na nivoju popravljeno!
Slika 8? A je to original del gor našvasan al si to sam zrezal in zapigal! ...ali pa slika 22? To meni zgleda hudo profi narejeno!?
lp
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Renault 4 gtl

Post by Fleko » 29 Jan 2016, 10:02

Rja na identičnih mestih kot pri moji enakega letnika :lol:
Drugače, glede kleparije vidim da se zelo trudiš, sploh če praviš, da privič švasaš :o :?:

Dele si kupil pri Dr. iz Žiri?
Drugače pa top avto za učenje kako obnovit neka stara jajca ;) izredno enostavno in dostopno. Pa še nižaš jo lahko poljubno (torzija press).

Kakšen je plan? Original ali kaj v keudru kake široke jeklenke itd?
Last edited by Fleko on 29 Jan 2016, 14:01, edited 1 time in total.
Get low, no matter how
bokaj
Posts: 36
Joined: 07 Jan 2016, 16:25

Re: Renault 4 gtl

Post by bokaj » 29 Jan 2016, 11:49

pero27
Nažalost havba verjetno ni 91 letnik, ker sem se kot voznik začetnik mogu zaletet nekomu v rit.
Zanimiva zgodba. Avto v katerega sem se zaletel je bil ravno tako visok da je prišel nad odbijač in mi je havbo prepognilo pred očmi. Stopim ven jo poravnam in zdej se seveda ne zapre :) se peljem domov z odpeto havbo, brez luči, vse polomljeno in ves raztresen, na semaforju se mi prižge rumena in nisem hotel bremzat ker bi mi havbo odprlo, in bum me slika radar :D
Pomoje je ta katero imam zdaj starejša in ima na eni strani vdrtino kakršno opisuješ (pritisneš se poravna, zapreš se vdre) To bi potem bila leva ritnica? Kej veš s katere strani so se na njih usedali? :)

zegler
Moja babi je na tak način izgubila fičota :D izsiljevanje na ižanki, samo so ga lahko zrihtali vsaj toliko da so ga dali v ceno za 101

jurek
Ta dva nosilca in prešan pleh (plus ojačitev čez ta pleh, v naslednji pošilki fotk) so kupljeni pri žirovskem Dr. zato je tok profi ker bol profi ne dobiš :D ma tip te katre v malem prstu.

fleko
Se trudim, sem šel od manj pomemnih delov kjer sem ubistvu mogu samo luknjo zapret proti nosilnim delom. Sem razmišljal da bi se vrnil nazaj na prve švase in jih popravil pa sem si rekel da lahko tako samo krožim v nedogled, avto ne bo popoln ampak sej je katra, mogoče se pa še vrnem in dodelam nekoč.
Trenuten plan je spravit avto na cesto (rabim še glavni zavorni cilinder, auspuh pa nekaj drobnarij) Zaenkrat avta ne bom nižal ker imam zelo rad makadam :D tko da zaenkrat bo ostal original razen estetskih sprememb (Mal me v rally izgled vleče bom pa vidu kako in kaj) Pa tepih bom dal noter za večji luksuz :lol:
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Renault 4 gtl

Post by pero27 » 29 Jan 2016, 12:20

bokaj wrote: Pomoje je ta katero imam zdaj starejša in ima na eni strani vdrtino kakršno opisuješ (pritisneš se poravna, zapreš se vdre) To bi potem bila leva ritnica? Kej veš s katere strani so se na njih usedali? :)
:lol: :lol: ne vem z katere strani so se usedali, ampak se tud niso na vsako posebej; usedli so se od vsake role pleha (recimo za 100 haub) na eno, pa če so ostale trajne poškodbe so jo potem verjetno tudi dali v odpadek. Ampak preostalih 99 haub iz stiste role so potem vseeno montirali in se je potem na kakšnem randiju kakšen frajer usedel na tvojo haubo ko je čakal bejbo in maš zdej na haubi spomin na to :D
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Renault 4 gtl

Post by DS71 » 29 Jan 2016, 16:51

Pozdravljen in dobrodošel Image

Na zgoraj opisano "neznanje" ti gre zelo zelo v redu ... lepo ti to skupaj spravljaš ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Renault 4 gtl

Post by Opelpower » 29 Jan 2016, 19:13

Zelo profi tole :P

Sam šasija pa je :lol: ... če daš zadnjo akso stran, je kot šajtrga :lol:

V glavnem, obeta se ena zelo dobra kapelca več 8-)
Image
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Renault 4 gtl

Post by MAIK » 29 Jan 2016, 22:57

Dobr si se to lotil.

Pa ne se sekirat pri meni zima traja že od leta 2001 tako, da si po mojim merilih zelo hiter :lol:
Post Reply