BMW E21 kanariner

User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 27 Sep 2017, 07:56

fi 63.5 mm stena 1.5mm cev pa tudi 63.5 in stena 1.3mm (cev so meli, loke pa so narocali) nisem zelel neke eksotike, pac najvecja kaj sem po pregledu spravil mimo kardana pa skozi most

kaj pa si ti kupoval? meni je jamral da nima in da noben tega ne kupuje, mogoce je hotel samo ceno dvignit, al pa opravicit da mu zmanjkalo.
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: BMW E21 kanariner

Post by ZiZa » 05 Nov 2017, 15:00

To temo sem čist spregledal. Ej tale polžek se res dobr vrti. Taprav sleeper. Upam, da Borina objavi video odhoda iz Kalc, ki je bil res hud :D
Si kdaj meril 0-100km/h po gpsu?
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 06 Nov 2017, 08:16

ja sem sem, tak testiram kak se pozna ce kaj spremenim, ker na valcne ne hodim z njim, saltujem pa tak zmeraj enako na isti cesti, moram slikco poiskat od krivulje iz porgrama, ampak po spominu je malo pod 7 sekund - 6.8 tu nekje ...
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 13 Aug 2020, 07:52

Hja 3 leta so ze minila ? uhhhh

Pozdravljeni :wave:

Skratka, ja vozim se sicer bolj malo ampak se, masina je neutrudljivo delala v vseh pogojih, mel sem tezave z 123tune (oz so se) to pa je tudi to.

zgodilo se je tudi ponovno tesnilo glave :oops: kar sem pricakoval pri 1.2 bar nadtlaka in ne sparanju masine. Zaradi tega in slezenje olja pri karterju sem se odlocil zamenjat masino.

cinclal sem med sestavljanjem 2.0 ali pa kr vgradit ze sestavljeno iz tovarne original 1.6, zadnje case mam ful probleme se odlocit, leta ocitno :)

no torej odlocitev je padla da vgradim original staro 1.6 ki je prisla z avtom iz tovarne. Po cca 10 ih letih sta znova zdruzena 8-) Ja bilo je pestro. (ven sem dvignil samo masino brez menjalnika in pol sem moral avto prestavljat da sem masino nataknil na menjalnik - prostorske tezave in manjkajoce avtodvigalo). Ampak kak pravijo, vse se da :broken:

Za post sem se odlocil ker vem da vas tehnologija zanima in kaksne dogodivscine. Odvil sem pokrov glave motorja, da malo naoljim povsem suho glavo. Odkril sem anomalijo, ki se je ze zgleda zgodila pred xx leti, ko sem ta avto vozil se kot moj edini avto, zgleda sem bil blizu slabega konca za motor.

Seveda nam google vse pove, spoznal da nisem edini kateremu se to zgodilo, in s tem vas tudi opozarjam da vsi ki imate m10 ali m30 precekirajte tale STOPFL :) Res so to ene najboljsih motorjev ampak imajo tudi kaksne finte (ocitno). Na res starih original masinah jih niso vredu (zalepili) in se ocitno kr dogaja da zadeva zleze in sovjega mesta. Ce se do konca pobrusi ob zobniku odmicne gredi lahko tudi izpade. Posledica upad pritiska olja v sistemu in ja pade lahko v verigo. Skratka vrzite malo pogled na to zadevo ko stelate ventile :)
unnamed.jpg
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: BMW E21 kanariner

Post by Fleko » 13 Aug 2020, 08:46

Če prav razumem bo sedaj N/A?
Get low, no matter how
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 14 Aug 2020, 18:52

nej nej :oops: , sicer sem res tuhtal o tem, saj 90 konjev tudi ni slabo, pa nobenih tezav z tehnicnimi itn, ampak bom se nataknil turbo gor (zdaj ko je ze vse spasano in ker je original bom pac vozil samo 0.5 mogoce 0.8.

tile sotpflni pa so alu, in tega sem kr privijacil na mesto, tako da pritisk olja spet spila.
Post Reply